mały ratownik

„MAŁY RATOWNIK”

           Kształtowanie odpowiednich zachowań i postaw w sytuacji zagrożenia życia powinno się rozpocząć już od najmłodszych lat.                Podkarpackie Centrum Kształcenia Medycznego w Brzozowie zaprasza na szkolenie obejmujące podstawowe zagadnienia z pierwszej pomocy możliwe do zastosowania przez dzieci. Szkolenie jest zaplanowane w taki sposób , aby było jednocześnie nauką i zabawą .
Prowadzone jest w formie warsztatów, dzięki którym dzieci wiedzą jak:

                   -wezwać pomoc

                   -sprawdzić przytomność i oddech

                   -zabandażować ranę

                  -przykleić plaster                                                                                                                                                                                                    Poznają również podstawowe zasady bezpieczeństwa w codziennym życiu np. (jazda w kasku na rowerze, zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, przechodzenie zawsze na pasach, bezpieczeństwo podczas zabaw z rówieśnikami itp.) Szkolenie i sposób przekazywania wiedzy dostosowujemy do grupy wiekowej uczestników. Do ćwiczeń wykorzystywany jest najwyższej jakości profesjonalny sprzęt . 

Czas trwania :

Jedno spotkanie (2 godziny lekcyjne)

Cele kursu: wykształcenie u dzieci odpowiednich zachowań i postaw w sytuacji zagrożenia życia własnego bądź życia innych ludzi, a także zapoznanie najmłodszych podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Dziecko po naszym kursie potrafi udzielić pierwszej pomocy, unikać miejsc niebezpiecznych, rozpoznać zagrożenie i prawidłowo wezwać pomoc.

Data szkolenia:

Termin do uzgodnienia

Miejsce szkolenia:

Szkolenia zamknięte w przedszkolu

                                               Każde dziecko uczestniczące w szkoleniu otrzymuje certyfikat „Małego Ratownika”

Zapraszamy do współpracy !!